ΔΙΑΙΤΑ ΒΑΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ

Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

v
Unregistered

19-01-2013 11:53 AM
Έχει ακούσει κανείς ή έχει κάνει διαίτα βάση της Ομάδας Αίματος που έχει? Έχω ακούσει ότι υπάρχουν τέτοιου είδους διαίτες αλλά δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύουν.
Σύναψη του μηνύματος στην απάντηση
v
Unregistered

20-01-2013 10:58 PM
Είναι μια καινούρια και μοντέρνα προσέγγιση του αδυνατίσματος με δίαιτα.
Υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν ότι έχει καλά αποτελέσματα.
Από όσο ξέρω, στην ουσία τρως λιγότερες θερμίδες από αυτές που χρειάζεσαι και τελικά χάνεις βάρος.
Βέβαια οι υποστηρικτές της δίαιτας με βάση την ομάδα αίματος, λένε (βάσιμα) ότι ανάλογα με την ομάδα αίματος σου, επιλέγεις και το τι θα τρως.
Εχεις δοκιμάσει άλλη φορά να κάνεις οποιαδήποτε δίαιτα;
v
Unregistered

21-01-2013 09:44 PM
Γεια σου Ποντικάκι. Ναι έχω δοκιμάσει. Πρέπει να ομολογήσω ότι τα πιο πολλά κιλά τα έχασα όταν έκανα διαίτα με θερμίδες. Δηλαδή έτρωγα ότι ήθελα αλλά δεν ξεπερνούσα ποτέ τις θερμίδες που είχα βάλει στόχο. Επίσης κιλά έχασα και όταν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας και ζούσα με χαμομήλι, σαλάτα για πολύ καιρό. Όμως απ΄όταν μου έδωσε ο γιατρός θεραπευτική αγωγή, που την συνεχίζω ακόμα άρχισε να τρώω κανονικά και να παίρνω σιγά σιγά τα κιλά που είχα χάσει. Φυσικά με έχει πιάσει πανικός, αλλά ξέρω ότι το φάρμακο δεν μπορώ να το σταματήσω. Προσπαθώ να τρώω όσο γίνεται τροφές με χαμηλά λιπαρά (λόγω της δουλειάς μου μία φορά την ημέρα δηλ. το βράδυ), όχι γλυκά (που δεν τα συμπαθώ και ιδιαίτερα) και να τρώω ένα φρούτο ή μια φρυγανιά κάθε 3 - 4 ώρες, για την ενεργοποίηση του μεταβολισμού όπως με συμβούλεψε ένας ειδικός.
Μάριοςv
Administrator

Εκτός Σύνδεσης
Φήμη: 2
25-01-2013 12:47 PM
Αυτό που γράφεις για το μεταβολισμό, είναι πολύ βασικό και πρέπει να συνεχίσεις έτσι.
Τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται;
Εχεις ρωτήσει το γιατρό που σε παρακολουθεί, να σου προτείνει κάποιο πρόγραμμα δίαιτας;

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Μετάβαση στη συζήτηση:

Επικοινωνία | Diaita.net.gr | Απλή (Αρχείο) Κατάσταση | Συνδικάτο RSS | Επιστροφή στο Περιεχόμενο | Επιστροφή στην κορυφή Με τη δύναμη MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Tema MyCleanBlue creado por Abdón de SoporteMyBB.